خواب

 

 

 

چیزی که خواب دیدن را از همه ی اتفاق های زندگی ام متمایز می کند، غیرتکراری و نو بودنش است، اصلا که نه ولی خیلی کم پیش می آید که خوابی را دوبار ببینی، کنداکتور مغز آنقدر پر است که هیچ زمانی را برای باز پخش آن در نظر نگرفته است و خیلی هم که به خودت فشار بیاوری و حافظه ات یاری کند چند تصویر گنگ کم رنگ را پیش رویت می آورد و به زور می خواهد بباوراندت(!) که این چند تکه تصویر همان خواب شیرینی است که لااقل 5 ساعتت را پر کرده بود؛ حتی خواب های تکراری هم هیچ کدامشان عینا کپی دیگری نیست. اصلا در خواب دیدن اکترها این اجازه را دارند که هر وقت دلشان خواست در فیلم نامه دخل تصرف کنند و هرجا را که دوست داشتند به هر شکلی که دلشان خواست در آورند و این گونه است که کمتر خوابی را می توان پیدا کرد که سردی و دلزدگی تکرار را در خود داشته باشد؛ چرا که انسان فی لذاته به دنبال نو کردن و خلق تغییر است و اگر چیزی باشد که همیشه از آن گریزان باشد، تکرار است.
حتی خواب های دنباله دار هم شبیه نمونه های ساخته شده شان در بیداری ( فیلم و ..) نیستند که هرچه شماره پیش می رود ، زیبایی و جذابیت کار به طور محسوسی کم شود. نویسنده ی خواب ها نیز، بی شک یکی از قهارترین و خوش قلم ترین نویسنده هاست که داستان هایش پر است از خلاقیت، شیوایی، .. . از جلوه های سمعی و بصری هم که بهتر است حرفی به میان نیاوریم، چرا که چنان به واقعیت نزدیک است که گاه یافتن مرز خواب و بیداری را غیر ممکن می کند..


اما با تمام این ها، خواب ، خواب است،
هر کدامشان شاید یک بار بیشتر اکران نشوند و بعضی هایشان، اگر خیلی شانس بیاورند بعد از بیدار شدن  هنوز در ذهنمان خواهند ماند و حتا آنها که به طور عجیبی شیرین و یا تلخ هستند، به نسبت میزان تلخی و یا شیرنی ممکن است چند روز و یا چند ساعت و یا تا چندین سال در ذهنمان جا خوش کنند و یا حتا در روند زندگی مان اثر بگذارند. حالا دیگر هرکداممان آنقدر در زمینه خواب حرفه ای شده ایم که می دانیم اگر با شکم پر بخوابیم از چه دست خواب هایی خواهیم دید و اگر با شکم خالی چه خوابی و اگر خسته باشم چه جور و ..

در هر صورت خواب یکی از معدود اتفاق های غیر تکراری هرکداممان در این زندگی پر از تکرار است و من نه از روی تنبلی و بیکاری که از روی میل شدیدم به نو خواهی خواب را بسیار دوست دارم.
 

 

 

 

 

 

پ.ن1: تورا به خدا بگذارید ، هرکس هرچه دلش خواست لااقل در خواب ببیند، بی انصافی می کنید به خدا...
پ.ن2: اگه دوست داشتین یکی از خواب هایی که جالب بوده و یا درگیرتون کرده رو تعریف کنید
پ.ن3:تمامی این پست البته نظر ِ شخصی من ِ و احتمال هر گونه اشکالی در اون به شدت وجود داره.

 

 

 

 

نوشته شده توسط در ۱۳٩٠/۱۱/٢٩ نظرات () |